Galeria Maluchy i Średniaki

Przegląd Piosenek Wiosennych 16.05.2024

W tym tygodniu zostaliśmy zaproszeni do zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola „Jedyneczka” do udziału w Przeglądzie Piosenek Wiosennych. Każdy z nas miał szansę wystąpić przed kolegami i koleżankami. Muzyka rozbrzmiewała w całym przedszkolu. Otrzymaliśmy pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Nie zabrakło świetnej zabawy!

Popołudniowe warsztaty kulinarne – Kolorowe deserki 14.05.2024

U nas zawsze jest smacznie i zdrowo! Tym razem przygotowaliśmy kolorowe deserki. Galaretka i nasze ulubione owoce. Nie zabrakło również bitej śmietany i kolorowych posypek. Sami zobaczcie jakie pyszności przygotowaliśmy. 

Basen 13.05.024
W poniedziałek nasze przedszkolaki zakończyły II semestr kursu nauki pływania. Dzieci zrobiły podczas kursu ogromne postępy. W wodzie czują się jak rybki. Gratulujemy serdecznie!

 

Poznajemy Zawody 6-10.05.2024

W tym tygodniu celem zajęć było poznanie wybranych zawodów. Przedszkolaki dowiedziały się jak każda praca jest ważna, potrzebna oraz że każdy zawód należy szanować. Z dużym zaciekawieniem słuchaliśmy pogadanek na temat pracy strażaka, aktorka, sprzedawcy, fryzjera i innych. Wrażeń było sporo, dużo wiadomości i przede wszystkim, kolejne doświadczenia. Dowiedzieliśmy się jakie wyposażenie, narzędzia są niezbędne do wykonania poszczególnych zawodów, jak praca w niektórych miejscach może być niebezpieczna i w jaki sposób ludzie narażają swoje życie. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne.

Poznajemy zawody w okolicy 09.05.2024

We czwartek w ramach spaceru nasze przedszkolaki miały okazje zaznajomić się z różny stanowiskami pracy w okolicy. Zobaczyliśmy, jak wygląda praca sprzedawcy, farmaceuty, fryzjera, odwiedzaliśmy bibliotekę, piekarnię, a nawet fryzjera. Przedszkolaki mogły samodzielnie zapłacić za wybrane produkty gotówką oraz kartą płatniczą. To był bardzo ciekawy dzień.

Święto Konstytucji 3 maja 

We wtorek w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło rozmów o patriotyźmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. W tym ważnym dniu przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej ojczyźnie. 

 

 Dbamy o naszą planetę 22-26.04.2024

W tym tygodniu zajęcia w przedszkolu miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Ciocie zorganizowały wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym dlaczego ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci oraz wykonały ciekawe prace plastyczne. Zajęcia miały na celu podkreślenie jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. 

W środę świętowaliśmy 5 urodziny naszej koleżanki Basi. W tym dniu było mnóstwo uśmiechu i radości. Nie zabrakło wspaniałej zabawy przy ulubionej muzyce, wspaniałych prezentów oraz pysznego tortu.  Sto lat dla Solenizantki!

Dzień Ziemi 23.04.2024
Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, poznały trudne słowo recykling. W ramach popołudniowego odpoczynku ciocie zorganizowały teatrzyk pt. „Jak z przyrodą żyć, by jej przyjacielem być”.  Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. 

Urodziny Oskarka 22.04.2024

W poniedziałek świętowaliśmy trzecie urodziny Oskara. Były tańce, wspólne zabawy oraz życzenia. Naszym Przedszkolakom uśmiech towarzyszył przez całą zabawę. Nie zabrakło również pysznego tortu! Życzymy Oskarkowi, aby każdy dzień był radosny, szczęśliwy i oczywiście wypełniony uśmiechem! Sto lat : ) 

Życie na wsi 15-19.04.2024

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat życia na wsi oraz zwierząt mieszkających w gospodarstwie. Uczyliśmy się nazywać zwierzęta wiejskie i ich młode. Oglądaliśmy fotografię pomieszczeń w których mieszkają. Odkrywaliśmy ich zwyczaje i ulubione pokarmy. Dowiedzieliśmy się które zwierzęta wykluwają się z jajek. Przy okazji wykonaliśmy ciekawe eksperymenty. Obserwowaliśmy jak zachowuje się jajko zanurzone w occie oraz kawie. Z pomocą cioci wykonaliśmy własną farmę oraz inne ciekawe prace plastyczne. Będziemy wspominać ten tydzień z uśmiechem. 

Dojenie krowy 18.04.2024

W ramach tematu tygodnia nasze przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat zwierząt mieszkających na wsi. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom dojenie krowy. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, zmieniając się w gospodarzy. Zobaczcie sami!

Eksperymenty 17.04.2024

Dzieciaki uwielbiają eksperymentować! Poprzez własne doświadczenia i wielozmysłowe doznania uczą się szybko i trwale. We wtorek przeprowadziliśmy eksperymenty z wykorzystaniem surowych jajek. Zalaliśmy jedno octem, obserwowaliśmy pęcherzyki dwutlenku węgla, a na drugi dzień zobaczyliśmy, że ocet całkowicie rozpuścił skorupkę. Poznaliśmy także naturalny sposób na zabarwienie skorupki jajka. Dowiedzieliśmy się co zrobić, żeby jajko samo unosiło się na wodzie. A, na koniec wykonaliśmy ciekawy eksperyment z wykorzystaniem kredy i mleka. Sprawdźcie sami! : )

Muzyka wokół nas 8-12.04.2024

Zajęcia umuzykalniające i zabawy ze śpiewem to wspaniały sposób na rozwój dziecka w wielu aspektach. Przez muzykę dziecko zyskuje wgląd w siebie oraz innych, muzyka utrwala wyobraźnię. Dzieci łatwiej uczą się porozumiewania między sobą, łatwiej odnajdują się w grupie rówieśników. W tym tygodniu w ramach zajęć poznawaliśmy instrumenty muzyczne. Wszystkie przedszkolaki z z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach. Najpierw poznawaliśmy nazwy wybranych instrumentów, słuchaliśmy dźwięków jakie z siebie wydają. Rozwiązywaliśmy zagadki muzyczne. Jednak najbardziej ucieszyła nas gra na wybranym przez siebie instrumencie. W naszym przedszkolu było bardzo głośno ale również kreatywnie i wesoło. Przy pomocy naszych cioć stworzyliśmy pracę przestrzenną ,, fortepian oraz gitarę”. Zobaczcie jak świetnie się przy tym bawiliśmy.

Zabawy w przedszkolnym ogródku 09.04.2024

W tym tygodniu korzystaliśmy z pięknej pogody i super bawiliśmy się w przedszkolnym ogródku. Zobaczcie sami!  : )

Wiosna w ogrodzie 02-05.04.2024

Wiemy już jaka jest aktualna pora roku i czym się charakteryzuje. Wiosna to w ogrodzie najbardziej pracowity okres. Wiosna w ogrodzie to czas wysiewu nasion oraz sadzenia roślin. W tym tygodniu przedszkolaki dowiedziały się jakie prace porządkowe należy wykonać po zimie w ogródku aby przygotować go do kolejnego sezonu. Przypomnieliśmy sobie nazwy poszczególnych warzyw oraz kwiatów. Z pomocą cioci nazywaliśmy narzędzia jakich ogrodnik używa w trakcie wykonywania swojej pracy. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne i bawiliśmy do ulubionych piosenek o tematyce wiosennej.

Nasz przedszkolny ogródek 05.04.2024

W piątek przy pomocy cioć założyliśmy w swoich salach zielony ogródek. Ciocie przygotowały potrzebne pojemniczki, doniczki, ziemię, nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznaliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie posialiśmy szczypiorek, rzodkiewkę, pietruszkę, marchewkę oraz posadziliśmy różnego rodzaju kwiaty. Teraz z niecierpliwością  będziemy obserwować nasz ogródek, aż coś w nim wykiełkuje. To był bardzo ciekawy dzień!

Dzień Marchewki 04.04.2024

We czwartek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu Nasze przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat tego warzywa, w jakich potrawach można wykorzystać marchew oraz jakie wartości zdrowotne niesie. Nie zabrakło pysznych dań, których bazą była oczywiście marchewka. Zobaczcie sami.

Temat tygodnia ,, Święta Wielkanocne” 25-29.03.2024

Wiosna to wyjątkowy czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Wraz z jej nastaniem nasze przedszkolaki zdobywały wiedzę o Świętach Wielkanocnych, które obfitują w obrzędy i tradycje ludowe. Z pomocą naszych cioć ozdobiliśmy nasze sale w pisanki, baranki, zajączki, bazie kotki i inne rekwizyty kojarzące się z tymi świętami. Poprzez różnego rodzaju zabawy, zajęcia, gry edukacyjne wprowadzono przedszkolaki w świąteczny nastrój. Przedszkolaki chętnie wykonywały ozdoby świąteczne, palmy, malowanie jajek. Spędzony wspólnie czas był okazją do nauki nowych piosenek i wierszyków.

Śniadanie Wielkanocne 27.03.2024

We środę 27 marca w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Śniadanie zostało rozpoczęte składaniem sobie życzeń świątecznych. Następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi. Ten dzień miał wyjątkowy charakter, dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. W związku ze zbliżającymi się świętami nasze przedszkolaki wykonały piękne kartki świąteczne oraz inne ozdoby. Zobaczcie sami! 🙂

„Bukiet Pani Wiosny” – rozstrzygnięcie konkursu 27.03.2024

We środę w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu „Bukiet Pani Wiosny”. Było również głosowanie podczas którego, przedszkolaki wybrały prace, które najbardziej im się spodobały. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz mógł wybrać sobie nagrodę. Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe!

Popołudniówka w przedszkolu 26.03.2024

We wtorek nasze ciocie po raz kolejny zorganizowały popołudniówke w przedszkolu. Bawiliśmy się świetnie przy naszych ulubionych piosenkach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Graliśmy w gry oraz rozwiązywaliśmy zagadki przy tablicy interaktywnej. Z pomocą cioć przygotowaliśmy ciasto na muffinki które następnie wylądowały w piekarniku. Upieczone, zostały przez nas udekorowane lukrem oraz słodką posypką. Smakowały wyśmienicie na pięknym wielkanocnym stole. Bawiliśmy się świetnie.

Urodziny Leona 26.03.2024

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Leona. Nasz solenizon skończył 5 lat. Z tej okazji w przedszkolu odbyły się tańce i zabawy w rytmie ulubionych piosenek. Był przepyszny tort i prezent dla solenizanta. Nie zapomnieliśmy oczywiście o gromkim „Sto lat!”. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy.

Witaj wiosno! 18.03-22.03.2024

W tym tygodniu z niecierpliwością czekaliśmy na nową porę roku. Dowiedzieliśmy się jakie są zwiastuny wiosny oraz co jest dla niej charakterystyczne. Poszukiwaliśmy również oznak wiosny w pobliskim parku. Tydzień umiliły nam piosenki oraz zabawy o tematyce wiosennej. Nie zabrakło również ciekawych prac plastycznych.

Urodziny Agatki 22.03.2024

W piątek świętowaliśmy 5 urodziny naszej koleżanki Agatki. W tym dniu było mnóstwo uśmiechu i radości. Nie zabrakło wspaniałej zabawy przy ulubionej muzyce, wspaniałych prezentów oraz pysznego tortu.  Sto lat dla Solenizantki!

 

Powitanie Wiosny 22.03.2024

W piątek 22 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer do pobliskiego parku, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Przedszkolaki zapraszały wiosnę śpiewając i tańcząc do wesołych piosenek. Następnie kolorowy wiosenny pochód wrócił do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, mamy nadzieję, że teraz zawita do nas już na dobre.

 

Warsztaty Wielkanocne z Rodzicami 21.03.2024

Święta Wielkanocne to bardzo radosny czas, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Z tej właśnie okazji 21 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Wielkanocne, na które zostali zaproszeni rodzice oraz bliscy naszych przedszkolaków. W trakcie zabaw, wspólnie odśpiewanych piosenek oraz zadań wszyscy uczestnicy warsztatów bawili się świetnie. Wykonaliśmy też Wielkanocnego Baranka, którego zabraliśmy do naszych domów.  Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas.

Grupa Tropiciele

Grupa Myśliciele

 

Z czego to jest zrobione? 11.03-15.03.2024

W drugim tygodniu marca rozmawialiśmy o materiałach z jakich są wykonane przedmioty wokół nas. Poznaliśmy ich właściwości oraz faktury.  Przy okazji poznaliśmy pewne zawody, które są z nimi związane. Zapoznaliśmy się z procesami powstawania niektórych produktów spożywczych. W tym tygodniu wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne, które tematyką związane są z nachodzącą nową porą roku.

 

Poznajemy pochodzenie produktów mlecznych 13.03.2024

We wtorek w naszym przedszkolu odbyły się bardzo ciekawe zajęcia, mające na celu zapoznanie dzieci z produktami mlecznymi. Dzieci dowiedziały się w jakim celu hodujemy krowy, co nam daje krowa oraz jak produkowane są produkty mleczne. Poznały produkty pochodzenia mlecznego tj. masło, śmietanę, ser biały, serki, jogurty, kefiry, ser żółty, topiony.  Odbyła się również degustacja dla chętnych. Dzieci oceniały smak oraz konsystencję. To był bardzo smaczny dzień! : )

 

Marcowa pogoda 04-07.03.2024

W tym tygodniu przedszkolaki zajmowały się zmianami pogody wczesną wiosną w ramach tematu  ,,W Marcu jak w garncu”. Dzieci wysłuchały opowiadania ,,Tęczuś Wiercipiętek” dzięki któremu utrwaliły sobie wszystkie siedem kolorów tęczy oraz przypomniały kiedy możemy obserwować to zjawisko na niebie. W trakcie zabaw dydaktycznych uczyliśmy się o innych symbolach pogody i razem z ciocią obserwowaliśmy ją za oknem, a w tym tygodniu pogoda była wyjątkowo zmienna. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne oraz bawiliśmy się przy piosenkach związanych z wybranymi zjawiskami atmosferycznymi.

 

Dzień Kobiet 08.03.2024

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca w naszym przedszkolu również świętowaliśmy ten ważny dzień. Chłopcy przy pomocy cioć przygotowali wcześniej dla dziewczynek upominki. Odbyły się również wybory Miss. Występy oceniało Jury, którego skład stanowili chłopcy : ) Zwyciężczynie poszczególnych kategorii otrzymały szarfy. Wszyscy mali panowie tradycyjnie złożyli koleżankom serdeczne życzenia, a następnie wręczyli wykonane wcześniej korale. W tym dniu w przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Słychać było taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Dzień Kobiet w przedszkolu dopełniła zabawa na dmuchańcu oraz kino z popcornem. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek, świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

Zabawy sensoryczne 07.08.2024

We czwartek nasze przedszkolaki przy pomocy cioć wykonały ciekawy eksperyment – „Tęcza na talerzu”. Wykorzystaliśmy do tego cukierki Skittles. Wokół rantu talerza dzieci ułożyły cukierki, wlały wodę i obserwowały co się działo. Cukierki zaczęły puszczać barwnik w bardzo efektowny sposób już po kilku sekundach barwiąc wodę niczym powstająca tęcza. Nasze ciocie przygotowały również zabawę sensoryczną „Krople deszczyku w galaretce”. Dzieci świetnie się bawiły wyciągając kropelki deszczu (groch) z kubeczków wypełnionych galaretką. Zobaczcie sami!

 

Kosmiczne eksperymenty 01.03.2024

W piątek przy pomocy cioć wykonaliśmy 2 bardzo ciekawe eksperymenty nawiązujące do tematu tygodnia. Pierwszy z nich „Narodziny gwiazdy” przybliżył nam w jaki sposób powstają gwiazdy. Drugie doświadczenie „Krater” polegało na zrzucaniu przedmiotów z różnych wysokości do mąki, co imitowało uderzenia meteorytów o powierzchnię Ziemi. Doświadczenia były bardzo interesujące i dostarczyły nam sporo wiedzy, ale też super zabawy! : )