Galeria Starszaki i Zerówka

Przegląd Piosenek Wiosennych 16.05.2024

W tym tygodniu zostaliśmy zaproszeni do zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola „Jedyneczka” do udziału w Przeglądzie Piosenek Wiosennych. Każdy z nas miał szansę wystąpić przed kolegami i koleżankami. Muzyka rozbrzmiewała w całym przedszkolu. Otrzymaliśmy pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Nie zabrakło świetnej zabawy!

Popołudniowe warsztaty kulinarne – Kolorowe deserki 14.05.2024

U nas zawsze jest smacznie i zdrowo! Tym razem przygotowaliśmy kolorowe deserki. Galaretka i nasze ulubione owoce. Nie zabrakło również bitej śmietany i kolorowych posypek. Sami zobaczcie jakie pyszności przygotowaliśmy. 

Basen 13.05.024
W poniedziałek nasze przedszkolaki zakończyły II semestr kursu nauki pływania. Dzieci zrobiły podczas kursu ogromne postępy. W wodzie czują się jak rybki. Gratulujemy serdecznie

Zawody 6-10.05.2024

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zawodach naszych rodziców i bliskich. Największym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty związane z krawiectwem. Kształtowaliśmy rozumienie pomiaru długości i szerokości wykorzystując metr krawiecki. Bawiliśmy się w projektantów mody oraz wykonaliśmy piękne prace plastyczne związane z tematem. Poznaliśmy również inne zawody podczas spaceru. Odwiedziliśmy między innymi salon piękności dla zwierząt, aptekę oraz pobliską pocztę. Na koniec zapoznaliśmy się z zawodem Policjanta. Każdy mógł w tym dniu zamienić się w prawdziwego funkcjonariusza. Radości nie było końca 🙂

Dzień Flagi 30.04.2024

Święta majowe są dla nas czasem rozmów sobie o symbolach narodowych. Podczas zajęć w przedszkolu przypomnieliśmy sobie jak wygląda flaga oraz godło Polski oraz jak brzmi hymn Polski. Wykonaliśmy także flagi, które zebraliśmy na majówkę do swoich domów. 

Programowanie robota 29.04.2024 

W poniedziałek w przedszkolu dzieci miały okazję uczyć się poprzez zabawę z robotem. Podczas zajęć dzieci poznawały podstawy programowania, tworząc proste sekwencje dla robota do wykonania.

Dzień Ziemi 22-26.04.2023
Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji Ciocie zorganizowały dla nas wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Mieliśmy okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przypomnieliśmy sobie także zasady segregacji śmieci, oraz  wykonaliśmy piękne prace plastyczne.

Zajęcia sportowe na Tauron Arenie 26.04.2024

Bardzo lubimy zajęcia sportowe odbywające się na Tauron Arenie Kraków. Podczas ostatnich zajęć tematem przewodnim było zdrowe odżywianie. Przypomnieliśmy sobie, podczas zabaw sportowych, jak należy się odżywiać aby mieć dużo siły oraz pozostać zdrowym. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!
 
Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia do filii Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie. Tym razem zajęcia dotyczyły kosmosu. Udało nam się również pobawić z wykorzystaniem Magicznego Dywanu. Konkurowaliśmy w różnych grach i zabawach, co dało nam ogrom radości. 
 
Miniony tydzień w przedszkolu upłynął nam na rozmowach o życiu na wsi. Przypomnieliśmy sobie, na czym polega praca rolnika oraz jakie zwierzęta można spotkać na wsi. Utrwaliśmy nazwy domów zwierząt oraz ich młodych. Było bardzo ciekawie i nie za brakło, oczywiście, dobrej zabawy.

Tydzień muzyki 8-12.04.2024
W tygodniu muzykowaliśmy intensywniej niż zawsze. Graliśmy na instrumentach, przypomnieliśmy sobie nazwy instrumentów i poznaliśmy budowę niektórych z nich. Udało nam się również utrwalić znajomość wartości rytmicznych. To był świetny czas! 

 

Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia teatralne do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Bardzo lubimy te zajęcia ponieważ pozwalają nam na rozwijanie naszych zdolności aktorskich. Za każdym razem wcielamy się w nowe role i uczymy sobie radzić sobie z tremą.

 
W tym tygodniu rozmawialiśmy jak dbać o ogród po zimie. Założyliśmy w przedszkolu własną hodowlę kwiatów i warzyw. Kształtowaliśmy umiejętności dodawania i odejmowania oraz wykonaliśmy piękne prace plastyczne.
 

Konkurs logopedyczno-plastyczny „Czy naprawdę trudne głoski?” 

W lutym chłopcy z grupy „0” wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Logopedyczno-Plastycznym pt.: „Czy naprawdę trudne głoski?”. Zadaniem przedszkolaków było wykonać pracę ilustrującą wybrany wiersz Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima. Chłopcy świetnie poradzili sobie z zadaniem. Zobaczcie sami.

 

Popołudniówka w przedszkolu 26.03.2024

We wtorek nasze ciocie po raz kolejny zorganizowały popołudniówke w przedszkolu. Bawiliśmy się świetnie przy naszych ulubionych piosenkach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Graliśmy w gry oraz rozwiązywaliśmy zagadki przy tablicy interaktywnej. Z pomocą cioć przygotowaliśmy ciasto na muffinki które następnie wylądowały w piekarniku. Upieczone, zostały przez nas udekorowane lukrem oraz słodką posypką. Smakowały wyśmienicie na pięknym wielkanocnym stole. Bawiliśmy się świetnie.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych 25-28.03.2024

Ten tydzień minął nam na przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Wykonaliśmy przepiękne kartki świąteczne i inne ozdoby. Obowiązkowo było sianie rzeżuchy:) A dzień przed uroczystym Śniadaniem Wielkanocnym upiekliśmy pyszne babeczki 🙂 zapraszamy do galerii.

  

Śniadanie wielkanocne 27.03.2024

Nadchodzą Święta Wielkanocne, więc i w naszym przedszkolu wspólnie świętowaliśmy. W odświętnych strojach złożyliśmy sobie życzenia i wspólnie zasiedliśmy do wielkanocnego stołu, na którym nie zabrakło elementów święconki. Zostały również rozdane nagrody dla uczestników rodzinnego konkursu plastycznego „Bukiet Pani Wiosny”. Wszystkie prace były piękne! Ten radosny dzień zakończyliśmy spacerem w pobliskim parku. Humory dopisywały wszystkim!

 

Poznajemy zawody naszych bliskich – Tata Marianny 26.03.2024

W ramach projektu „Poznajemy zawody naszych bliskich” w tym tygodniu do naszego przedszkola przyszedł Tata Mani, który jest lekarzem. Opowiedział nam o swojej pracy i pokazał najważniejsze przyrządy lekarskie, które są potrzebne podczas wizyty u lekarza. Nauczyliśmy się jak prawidłowo oddychać podczas badania. Następnie wykonaliśmy wspólnie receptę na „zdrowe życie” oraz nie zabrakło naszych podpisów w postaci odcisków palców.  To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy!

 

Zajęcia w bibliotece 26.03.2024

Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki. Tym razem zajęcia dotyczyły nadchodzących Świąt Wielkanocnych oraz tradycji świątecznych. Oglądaliśmy różne rodzaje pisanek oraz słuchaliśmy opowiadania. Na koniec każdy otrzymał mały słodki świąteczny upominek. Bardzo nam się podobało!

 

Powitanie Wiosny 22.03.2024

W piątek 22 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer do pobliskiego parku, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Przedszkolaki zapraszały wiosnę śpiewając i tańcząc do wesołych piosenek. Następnie kolorowy wiosenny pochód wrócił do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, mamy nadzieję, że teraz zawita do nas już na dobre.

 

Urodziny Artura 22.03.2024

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Artura. Nasz solenizon skończył 6 lat. Z tej okazji w przedszkolu odbyły się tańce i zabawy w rytmie ulubionych piosenek. Był przepyszny tort i prezent dla solenizanta. Nie zapomnieliśmy oczywiście o gromkim „Sto lat!”. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy.

 

Wiosenny spacer 20.03.2024

Korzystając z pięknej wiosennej pogody udaliśmy się na pobliski plac zabaw 🙂

 

Świąteczne warsztaty 19.03.2024

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych we wtorek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla rodziców i naszych przedszkolaków.  W tym dniu nie zabrakło ciekawych zabaw ruchowych  i zadań, z którymi sobie bardzo dobrze poradzili dzieci i ich rodzice. Na koniec warsztatów zadaniem każdego było wykonać Zajączka Wielkanocnego. Zapraszamy do galerii 🙂

 

Co z czego otrzymujemy 11-15.03.2024

Miniony tydzień upłynął nam na poznawaniu różnych przedmiotów i tworzyw z jakich zostały one wykonane. Dowiedzieliśmy się skąd się bierze wełna przyjrzeliśmy się produkcji sera i pieczywa. Mieliśmy możliwość degustować różne produkty spożywcze pochodzenia mlecznego oraz kosztowaliśmy różne wielozbożowe pieczywa. Przez cały tydzień nauce towarzyszyły zabawy, przy których świetnie się bawiliśmy. Zapraszamy do galerii 🙂

 

Marcowa pogoda 4-8.03.2024

W tym tygodniu rozmawialiśmy o marcowej pogodzie. Przypomnieliśmy sobie powiedzenie „W marcu jak w garncu” oraz jego znaczenie. Odczytywaliśmy oraz obserwowaliśmy pogodę. Rozpoznawaliśmy różne zjawiska atmosferyczne.

 

Dzień Kobiet 8.03.2024

Dzień 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W naszym przedszkolu też tak było. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Każda dziewczynka otrzymała pięknego kwiatuszka wykonanego przez kolegów z przedszkola. W tym dniu czekały dla dziewczynek inne  niespodzianki. Każda mała kobieta otrzymała tytuł Miss 🙂 Zapraszamy do galerii.

 

Zajęcia teatralne 07.03.2024

Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia teatralne do CK im. Norwida. W dalszym ciągu przygotowujemy się do przedstawienia oraz uczymy się pokonywać tremę podczas wystąpień na scenie. Bardzo lubimy te zajęcia.

 

Urodziny Mikołaja 6.03.2024

W czwartek świętowaliśmy 7 urodziny Mikołaja. W tym dniu czekało mnóstwo niespodzianek dla naszego Solenizanta. Były tańce i zabawy przy ulubionych piosenkach. Nie zabrakło oczywiście pysznego tortu, głośnego sto lat oraz wspaniałych prezentów od kolegów i koleżanek.