Przedszkole Prywatne nr 1 muzyczno-językowe

O nas

Nasze przedszkole powstało z pasji do edukacji dzieci ponad 35 lat temu. Od samego początku chcieliśmy stworzyć miejsce przyjazne, w którym przedszkolaki będą czuły się jak w domu, a przy tym rozwijały swoje umiejętności, pasje i zainteresowania oraz uczyły się samodzielności i współpracy.

Realizujemy podstawę programową MEN oraz rozszerzony program nauczania, wzbogacony o alternatywne metody i techniki pracy wychowawczo-dydaktycznej:

• Czytanie sylabowe

• Pedagogika zabawy KLANZA

• Drama, techniki relaksacyjne

• Bajki i opowiadania terapeutyczne

• Metoda ruchu rozwijającego W. Sherborn’e

• Metoda aktywności ruchowej Karola Orffa

• Metoda aktywnego słuchania muzyki B. Strauss

Edukacja

Przedszkolakom oferujemy bogaty program dydaktyczny rozszerzony o wszechstronnie rozwijające zajęcia dodatkowe: muzyczne, naukę języka angielskiego i hiszpańskiego w każdej grupie wiekowej. Umysł dziecka w wieku przedszkolnym jest bardzo chłonny. Dzieci posiadają naturalną ciekawość świata i chęć do nauki. Zajęcia językowe oraz muzyczne prowadzone są w formie zabawy, ponieważ pierwsze lata nauki powinny być dla dziecka przede wszystkim przyjemnością. Przyjazna i serdeczna atmosfera, która panuje na naszych zajęciach zapewnia przedszkolakom poczucie bezpieczeństwa.

Edukacja muzyczna w przedszkolu powinna umożliwiać przedszkolakom

uczestnictwo w pięciu formach aktywności muzycznej. Śpiew, ruch przy muzyce, gra na instrumentach, słuchanie muzyki i improwizacja przy muzyce – to aktywności, które realizujemy z dziećmi każdego dnia.

Nauka języków obcych od najwcześniejszych lat życia to szereg korzyści dla rozwoju dziecka. Przedszkolaki uczą się kreatywnego myślenia i wzbogacają swoją wiedzę dotyczącą innych kultur. Zajęcia językowe, łączące edukację z zabawą, zaspokajają naturalną ciekawość najmłodszych. Nauka poprzez gry i piosenki sprawia, że dzieci oswajają się z brzmieniem poszczególnych słów i zaczynają stosować je w pełni naturalnie, bez wstydu i bariery językowej.

Przedszkolaki podczas zajęć w naszym przedszkolu uczą się również kodowania oraz programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych oraz tablicy multimedialnej. Dla dzieci są to cenne zajęcia analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań.

Nasza kadra

Nasza kadra to zaufany i stały zespół doświadczonych pedagogów. Praca z dziećmi jest ich życiową pasją. Kreatywność oraz pomysłowość naszych nauczycieli pozwala prowadzić wyjątkowe zajęcia. Ich codzienna praca to wspieranie dzieci w procesie poznawczym, rozwijanie ich kreatywności i samodzielności, przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego podejścia do potrzeb każdego wychowanka. Zapewniamy również opiekę logopedy i pedagoga. Stawiamy na indywidualny rozwój każdego dziecka. Priorytetem jest dla nas dobry kontakt i bezpośrednie rozmowy z rodzicami.

Wyżywienie

Wiemy, że odpowiednia, dobrze zbilansowana dieta jest jednym z niezbędnych czynników właściwe-go rozwoju dzieci, dlatego też kładziemy duży nacisk na kwestię wyżywienia w naszym przedszkolu.

W razie potrzeby dostosowujemy jadłospis do indywidualnej diety dziecka.

Zajęcia dodatkowe

Dzieci mogą również korzystać z bogatej oferty zajęć dodatkowych (nauka pływania na basenie AWF, szachy, gimnastyka, robotyka, taniec towarzyski, balet, karate, zajęcia sportowe w Tauron Arenie, warsztaty teatralne). Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi partnerami, którzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zajęcia te są dodatkowo płatne.